علی اکرامی

شهید علی اکرامی

تاریخ شهادت:
۰۴ دی ۱۳۶۵
تعداد بازدید ۲۱۵۵ بار
زندگی‌نامه

علی اکرامی در تاریخ 25/11/1349 در خانواده‌ای مذهبی و متدین به دنیا آمد واز کودکی آموخت که قدم‌های کوچکش را به سوی مسجد زین العابدین در محله‌شان بردارد . او در محله نایبند جنوبی به دنیا آمد وبا این مسجد ؛ انس دیرینه داشت . تحصیلات خود را تا سال تحصیلی 64-65 در پایه سوم راهنمایی؛ در مدرسه شهید قاسمی ادامه داد وهمان سال عازم جبهه شد. شهید علی اکرامی در تاریخ 4/10/ 1365در سن 16 سالگی در عملیات کربلای 4 منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید وپیکر مطهرش در تاریخ 19/11/1375 در گلزار شهدای بندرعباس به خاک سپرده شد.
وقتی که ترکش به اواصابت کرد و بر زمین ام الرصاص افتاد ؛ هنوز نگاهش موج‌های اروند را می‌کاوید ودوستانی را می‌جست که در این آب‌ها از دست داده بود . اما تا لحظه‌ای دیگر؛ علی درکنار دوستانش بال در بال ملا ئک اوج می‌گرفت . چشم‌هایش را بست وآرام زیر لب گفت : السلام علیک یا ابا عبد الله ...
بخش‌های از دست‌نوشته‌های شهید

ضمن عرض سلام ؛ سلامتی همه شما را از خداوند متعال خواهان وخواستارم وامیدوارم که در مبارزه با نفس پیروز باشید.
غرض از نوشتن این مطالب تصویه حساب با دنیاست ؛ چون انسان هر زمان وهرآن در معرض خطر سقوط وصعود مورد تهدید است وخطر صعود این است که شیطان بیشتر سعی در نابودیش میکند وبرای انسان خطر محسوب می‌شود.
مادرم هرگز آن صداقت همیشگی‌ت را واژه مکن . برادرم هرگز از خدمت در راه اسلام خستگی به خود راه مده مانند قبل وحال سعی کن دیانت داشته باشی.
خواهران هرگز آن ساده پوشی وساده زیستی را از یاد مبرید چون تجملات انسان را از یاد خدا دور می‌کند
از شما می‌خواهم این خواهران وبرادرانم مهدی ومجتبی واعظم را مطابق با میل اسلام که خواهان تربیت صحیح فرزندان است تربیت بکنید وبه آنها راه ورسم مسلمان بودن را بیاموزید وهمان طوری که شما را سفارش به ساده‌پوشی کردم به آنها نیز بیاموزید که ساده پوش دور اندیش ؛ با خدا وبا ایمان شدن است آن ایمانی که اسلام خواهان آن است وفرزندان خود را چنین بار بیاورید تا به محض احساس خطر اسلام آنها پیش قدم باشند وبا دشمنان دین بجنگند وشما را سفارش به اطاعت ازامام ودستورات قرآن می‌کنم قرآن بخوانید و از آن پیروی کنید هیچ‌گاه ادعای خون دادن در راه اسلام را نداشته باشید چون اسلام از این بیشتر خون می‌خواهد ؛ از این حرف‌ها گذشته اهل بیت عصمت (ع) را ببینید چگونه خون دادند ولی هیچ‌گاه داعیه خون دادن نکردند واگر هم داعیه داشتند بی‌مورد نبوده وبرای احیای دین وبیدار کردن مردم خفته در ظلمت بود ظلمتی که 1400 سال بر مردم سایه افکنده تا اینکه انقلاب شد و بر ما تکلیف شد که از کیان انقلاب دفاع کنیم ودرپایان شما را دعوت به اجتناب از گناه واطاعت از خدا می‌کنم از محرمات اجتناب کنید وایمانتان را قوی کنید در پایان موفقیت شما را در راه جها‌د با نفس از خداوند متعال مسئلت دارم.
فقط چند چیز از شما می‌خواهم که آن را حتمی انجام دهید.
دوسال نماز قضا. دوماه روزه ویک ماه روزه نظری
چون من نمی‌دانم چقدر بدهکارم وشاید در زمان گذشته پولی از کسی به عنوان قرض گرفته باشم مقدار پنج هزار تومان دراین بابت به اضافه پول روزه ونماز قضا وحتماُ پول آن را به روحانی ویا کسی دیگر بدهید...